fbpx

Zabiegi

Kąpiele lecznicze


Project Description

KĄPIELE ZIOŁOWE

Kąpiele ziołowe wpływają dobroczynnie na ludzką skórę i wzmacniają organizm .Nawilżają ,regenerują poprawiają ukrwienie, wyciszają .

Substancje lecznicze ziół wnikają  do krwiobiegu przez gruczoły potowe i łojowe rozmieszczone w skórze.

Zależnie od rodzaju ziół kapiele mają działanie ściągające lub rozszerzające pory skóry , wygładzające, przeciwzapalne, bakteriobójcze, przeciwgrzybiczne, pobudzające lub kojące , rozluźniające.

Mieszanka paprochów siana ,słomy owsianej, liścia brzozy, szyszek świerkowych ma działanie przeciwbólowe, rozluźniające mięśnie szkieletowe.

  • ziele ogórecznika
  • ziele ruty
  • kłącze tataraku
  • susz huby brzozowej .

Najlepsze wyniki w wyciszaniu, rozluźnieniu spastyki powoduje kąpiel  w wywarze mieszanki .Rozluźnia mięśnie i zmiejsza ich ucisk na korzonki nerwowe . Kąpiel poprawia krążenie krwi, przyspiesza regeneracji organizmu, działa odprężająco .

Kąpiel ciepła ( 34*C-37*C ) ma działanie kojące  na układ nerwowy, przeciwbólowe, rozluźniające napięcie mięśniowe i ścian naczyń krwionośnych .

Czas trwania kapieli powinien wynosić 10-30 minuy


KĄPIEL PEREŁKOWA

Jest to rodzaj zabiegu przyrodoleczniczego ( balneogicznego) polegający na kąpieli w wodzie zwykłej lub w wodzie leczniczej o temp 39-39*C, do której doprowadza sie powietrze pod ciśnieniem 3-4 atmosfer  doprowadzone jest do specjalnej wanny z rusztem otworów na dnie . W ten sposób uzyskuje się efekt zwany tonizacją .

Można również do wody dodawać specjalne olejki czy zioła , które potęguja działanie uspokajające .

Zabieg trwa ok 10-25 minut i powtarzany jest 3-4 razy w tygodniu.

Kąpiel perełkowa to kąpiel w zwykłej wodzie lubz dodatkiem ziół terapeutycznych do której , przez specjalne dysze w dnie wanny doprowadzone sa pęcherzyki powietrza.Drażnią one delikatnie skórę wywierając działanie o charakterze mikro masażu przede wszystkim na zakończenia nerwów autonomicznych .Powodują ogólne odprężenie nerwowe


F